توشه ای برای

نوشته های یک طلبه در موضوعات اجتماعی فرهنگی، مذهبی و ... با مناسب یا بی مناسبت!

توشه ای برای

نوشته های یک طلبه در موضوعات اجتماعی فرهنگی، مذهبی و ... با مناسب یا بی مناسبت!

توشه ای برای
بسم الله الرحمن الرحیم
این قرآن است که به ما می گوید:
وَ تَزَوَّدُوا فَإِنَّ خَیْرَ اَلزَّادِ اَلتَّقْوى‏.براى سفرى که در پیش دارید، زاد و توشه بردارید و بهترین توشه براى این راه، تقوا مى‏باشد، (بقره، آیه 197).
نیست جز تقوی در این ره توشه ای
نان و حلوا را بنه در گوشه ای

۲ مطلب در آبان ۱۳۹۵ ثبت شده است

پنجشنبه, ۱۳ آبان ۱۳۹۵، ۰۸:۲۱ ب.ظ

چرا ممنوعش کردند؟

بسم الله الرحمن الرحیم

اسلام دینی کامل و ذو ابعاد هست و پیامبر صلی الله علیه و آله و اهل بیت علیهم السلام عالمانی هستند که به همه علومی که متخصصین علوم پزشکی جدید نیز آورده اند، آگاهی کامل داشته و دارند.


حجامت هدیه معراج پیامبر صلی الله علیه و آله هست و روایات زیادی(حدود 600 روایت) نیز درباره آن رسیده است.  علماء همواره بر این سنت تاکید داشته و دارند، علامه حسن زاده حفظه الله در این باره می فرمایند: در مدینه فاضله(آرمانشهر) که امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف تشکیل خواهند داد ده رکن اساسی احیا خواهد شد که بی شک یکی از آن ارکان حجامت می باشد.

۹ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰ ۱۳ آبان ۹۵ ، ۲۰:۲۱
س،م ج-م
چهارشنبه, ۵ آبان ۱۳۹۵، ۰۹:۰۸ ق.ظ

واکسن حجامت!

بسم الله الرحمن الرحیم

این روزها تب تبلیغات واکسن آنفلوانزا بالا گرفته و سفارش های مکرر وزارت بهداشت و درمان از رسانه های مختلف مردم را به انجام آن سفارش می کنند. دلسوزی برای سلامت مردم خیلی خوب است و بجا و بلکه وظیفه نهادهای مسئول در این زمینه است.

اما سوال این جاست که وزارت محترم بهداشت و درمان که یکی از وظایف اصلی او بحث پیشگیری از بیماری ها است، در بحث ترویج و تبلیغ حجامت که از سنت های اسلامی و سنتی با قدمتی بیش از چند هزار سال است، چه کاری انجام داده است؟ حجامت یکی از عوامل پیشگیری از 130 نوع بیماری است و این گفته به اثبات علم پزشکی روز نیز رسیده است

.

۳ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۰۵ آبان ۹۵ ، ۰۹:۰۸
س،م ج-م
عموروحاني